Zawartość strony
Szerokie spektrum zastosowań dla klejów montażowych sprawia, że są one coraz chętniej wybierane jako alternatywa dla tradycyjnych sposobów łączenia ze sobą materiałów o różnych charakterystykach. Warto pamiętać, że kleje te są do pewnego stopnia specjalizowane – mamy kleje do luster, do glazury, do PCV czy kleje ekologiczne do materiałów dekoracyjnych.
Kleje montażowe dzieli się na jednoskładnikowe i dwuskładnikowe. Kleje jednoskładnikowe są gotowe do użycia od razu i są wrażliwe na wilgoć, dlatego rekomenduje się używanie ich wyłącznie wewnątrz budynków. Kleje dwuskładnikowe należy najpierw dobrze wymieszać w odpowiednich proporcjach, dzięki czemu stworzona spoina będzie mieć maksymalną trwałość.
Rodzaje klejów do parkietu
Generalnie rzecz biorąc dostępne obecnie na rynku kleje do parkietów dzielimy na trzy kategorie – kleje dyspersyjne, poliuretanowe oraz rozpuszczalnikowe. Każda z wymienionych grup ma unikalną charakterystykę oraz zestaw zalet i wad, o których dobrze wiedzieć zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego kleju.
Kleje dyspersyjne są jednoskładnikowe, a rozpuszczalnikiem jest woda i choć mają ogólnie wysoką wytrzymałość, to nie można ich używać do podłóg z drewna o wysokim współczynniku pęcznienia. Kleje poliuretanowe wiążą dość szybko i można je stosować do układania podłóg na ogrzewaniu podłogowym. Kleje rozpuszczalnikowe natomiast uznawane są obecnie za przestarzałe z racji wysokiej zawartości szkodliwych substancji.
Nasza oferta
W ofercie posiadamy wyłącznie kleje do podłóg produkcji uznanych, renomowanych firm, co pozwala nam zagwarantować, że dobrany przez nas klej idealnie sprawdzi się w Twoim domu lub mieszkaniu. Nasi parkieciarze mają wieloletnie doświadczenie w układaniu drewnianych podłóg każdego typu, dzięki czemu doskonale wiedzą, jaki klej do drewna zarekomendować do danej realizacji.
Zdajemy sobie także sprawę z tego, że podczas układania parkietu, podłogi z litych desek czy mozaiki każdy etap prac jest równie istotny dla finalnego efektu. Dlatego właśnie zawsze przykładamy wagę do nawet najmniejszych detali oraz doradzamy w sytuacji, gdy wprowadzenie w życie wizji Klienta skutkowałoby dla niego kosztami w przyszłości.
Zastosowanie klejów
Zasadniczym zastosowaniem klejów montażowych jest łączenie ze sobą elementów, które tradycyjnie łączone byłyby ze sobą za pomocą śrub, gwoździ czy wkrętów. W praktyce oznacza to, że możliwe jest połączenie niemal każdego materiału z dowolnym innym, o ile dany typ kleju montażowego wykazuje przyczepność wobec tych materiałów.
Dzięki temu kleje montażowe idealnie nadają się do przyklejania np. płytek ceramicznych, szkła, metalu, aluminium, drewna, styropianu czy do listew przypodłogowych. Kleje te charakteryzują się szybkim chwytem początkowym, a uzyskana spoina jest bardzo wytrzymała i elastyczna, o ile zastosujemy się do podanego na opakowaniu danego kleju sposobu użycia.
Układanie parkietu na klej
Do układania parkietów na klej najczęściej stosowane są kleje poliuretanowe, ale do wyboru są również kleje na bazie żywic, rozpuszczalnikowe oraz dyspersyjne. Zastosowanie konkretnego rodzaju kleju jest uzależnione nie tylko od charakterystyki samego kleju, ale przede wszystkim od cech materiału, który będzie klejony.
W praktyce oznacza to, że parkieciarz zawsze musi wziąć pod uwagę takie czynniki, jak gatunek drewna, grubość desek lub parkietu, warunki w danym pomieszczeniu, a nawet jego wymiary. Należy też pamiętać, że np. wszystkie dwuskładnikowe kleje poliuretanowe wysychają dość szybko, a po zaschnięciu można je usunąć wyłącznie mechanicznie.
Opinie i ceny
W ciągu naszej ponad dwudziestoletniej działalności zrealizowaliśmy setki zleceń dla naszych Klientów, zawsze dotrzymując ustalonego terminu i nie przekraczając budżetu. Wysoka jakość usług naszych parkieciarzy znajduje odzwierciedlenie w pozytywnych opiniach Klientów, a aktualny cennik dostępny jest na stronie oraz w sklepie stacjonarnym przy ul. Modlińskiej 304 w Warszawie – zapraszamy!