Parkiety w Warszawie

Ile kosztuje cyklinowanie i lakierowanie parkietu – Ceny

cyklinowanie ceny Warszawa

Cyklinowanie pozwala na odnowienie drewnianej podłogi. Zabieg ten polega na zeszlifowaniu nawierzchni i pokrycie tak przygotowanej powierzchni lakierem. Do cyklinowania używa się narzędzia zwanego cykliniarką, która za pomocą papieru ściernego usuwa zużytą warstwę podłogi. Cyklinowanie powinno być przeprowadzane raz na około dziesięć lub dwanaście lat. Wykonuje się je na parkiecie, podłogach wykonanych z mozaiki parkietowej, podłogach z litych desek oraz z desek malowanych farbą olejną.

Cyklinowanie usuwa plany, zarysowania, przebarwienia, wgniecenia i doprowadza podłogę do idealnego stanu. Cały proces można przeprowadzić samemu (potrzebne są do tego specjalistyczne narzędzia) lub powierzyć jego wykonanie specjalistom, którzy w profesjonalny sposób doprowadzą podłogę do dawnej świetności. Ten artykuł dostarcza podstawowych informacji na temat renowacji podłóg drewnianych i odpowiada na dwa pytania: ile kosztuje cyklinowanie oraz ile kosztuje lakierowanie parkietu?

Zawartość strony

Ceny – Od czego zależą koszty usług budowlanych?

Usługi budowlane i remontowe to zadania do realizacji przez fachowców. Ekip specjalistów nie przybywa, a zapotrzebowanie rośnie. Wpływa to także na koszty za wykonanie danych usług. Stawki te uzależnione są od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest standard wykonywanych prac. Tanie ekipy zwykle pracują na słabszym jakościowo sprzęcie i mają mniejsze doświadczenie. Specjaliści z dużym stażem pracy oraz wyposażeni w nowoczesne urządzenia będą wyceniali swoje usługi o wiele drożej (chodzi tu przede wszystkim o stawkę za robociznę).

Nie bez znaczenia są także wykorzystywane do realizacji zadań materiały. Doświadczenie ekipy, nowoczesna maszyneria oraz najlepsze materiały to gwarancja najwyższej jakości wykonanych prac – będzie to miało duży wpływ na ostateczną kwotę usług. Cennik usług budowlanych uzależniony jest także od lokalizacji prac. Kwoty różnią się w zależności od województw i miast, a różnice te są czasem diametralne. Planując przeprowadzenie prac budowlanych czy remontowych warto bardzo dokładnie przeanalizować rynek.

Ile kosztuje cyklinowanie?

Koszt cyklinowania podłogi uzależniony jest w dużej mierze od rodzaju posadzki, zastosowanego wzoru oraz stopnia zniszczenia. Kwota rośnie w sytuacji, kiedy na podłodze zastosowano skomplikowane wzory. Za cyklinowanie surowych desek (nielakierowanych), ułożonych w prosty wzór zapłacić należy średnio około 20 złotych za metr kwadratowy. Deski pomalowane farbą olejną to koszt nie większy niż 60 złotych za metr kwadratowy. Związane jest to z wykonaniem bardziej zaawansowanych pracy, do których użyć należy specjalistycznego sprzętu.

Wycyklinowanie standardowego parkietu (tak zwana mijanka) kosztuje około 25 złotych za metr kwadratowy. Podobne kwoty tyczą się podłóg olejowanych. Natomiast mozaiki czy lamparkiety (olejowane lub lakierowane) fachowa ekipa wycyklinuje za kwotę około 35 złotych za metr kwadratowy. Warto również wspomnieć, że cyklinowanie może odbywać się bezpyłowo, co oznacza, że brudzenie podczas prac jest minimalizowane. Wtedy też trzeba liczyć się z doliczeniem kilku złotych do opłaty podstawowej za metr kwadratowy.

Ile kosztuje lakierowanie parkietu?

Zabezpieczyć podłogę można jedną warstwą lakieru, jednakże chcąc zagwarantować posadzce pełne zabezpieczenie przed zarysowaniem, zaplamieniem oraz innymi czynnikami, dobrze jest położyć trzy warstwy lakieru. Na koszt lakierowania składają się: kwoty za robociznę oraz cena za lakier. Zwykle aplikacja metru kwadratowego lakieru przez fachowca nie przekracza kwoty 5 złotych. Ekipy specjalistów wykonujące cyklinowanie podłóg za położenie trzech warstw lakieru na metrze kwadratowym pobierają opłatę nie wyższą niż 10 złotych.

Do kosztów robocizny doliczyć trzeba wspomniane koszty materiałów. Puszka lakieru poliuretanowego (1 litr) pokryje około 10 metrów kwadratowych i kosztuje ona średnio około 40 złotych. Podobną cenę za litr należy zapłacić za lakier epoksydowy, jednakże wydajność tych lakierów waha się w granicy 6-8 metrów kwadratowych. Lakiery poliuretanowe i epoksydowe są natomiast bardzo trwałe, skutecznie chronią podłogę przed uszkodzeniami, w tym są odporne na wilgoć oraz działanie detergentów. Ich wadą jest nieprzyjemny zapach i długi czas schnięcia. Litr lakieru wodnego to koszt około 60 złotych i podobnie pokryje on około 10 metrów kwadratowych powierzchni. Te lakiery bardzo szybko schną i są ekologiczne. Do pełnego zabezpieczenia parkietu lakierem wodnym wymagane jest położenie trzech warstw. Lakiery alkidowo-uretanowe to wydajność również w granicy 10-11 metrów kwadratowych. Za litr tego typu lakieru zapłacić natomiast należy w dranicy 60-80 złotych.

Cennik cyklinowania

Decydując się na cyklinowanie oraz lakierowanie podłóg warto nie podejmować działań samemu, a skorzystać z usług doświadczonych specjalistów, którzy fachowo wykonają każde z działań, przez co profesjonalnie odnowią parkiet i zapewnią mu żywotność na kolejne długie lata. Doświadczonym specjalistą w cyklinowaniu podłóg jest firma Parkieciarz Mix Parkiet. Cennik usług parkieciarskich znajdują się tutaj: http://parkiety-warszawa.com/cennik/

Ceny cyklinowania: Warszawa

Cyklinowanie jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają w domu czy mieszkaniu drewniane parkiety sprzed wielu lat i chcą podkreślić ich piękno lub nie mają w planach wymiany podłogi, ale zależy im na utrzymaniu jej w dobrej kondycji oraz odświeżeniu jej wyglądu. Ceny tego rodzaju usługi na terenie dużych miast, np. Warszawy mogą się różnić w zależności od kilku czynników. Przede wszystkim, zależą one od rodzaju posadzki, zastosowanego wzoru oraz stopnia zniszczenia. Jeśli na podłodze zastosowano skomplikowane wzory, cena może być wyższa. To samo dotyczy desek bardzo zniszczonych – porysowanych, z uszkodzeniami, które wymagają więcej czasu oraz innego podejścia do usunięcia niedoskonałości niż powierzchnie, które są jedynie zmatowione albo delikatnie zarysowane. Szczegółową wycenę prac można uzyskać w firmie zajmującej się profesjonalnym cyklinowaniem parkietów, jeszcze przed wykonaniem usługi.

Ile kosztuje cyklinowanie?

Ceny cyklinowania są różne w różnych firmach, ale zazwyczaj można podać, ile średnio kosztuje taka usługa na rynku. Warto również zaznaczyć, że istnieje możliwość wykonania cyklinowania bezpyłowego, co minimalizuje brudzenie podczas prac. Jednak w przypadku tego rodzaju zlecenia trzeba liczyć się z doliczeniem kilku złotych do opłaty podstawowej. Wszystko to sprawia, że wiele osób zastanawia się, czy warto wykonać cyklinowanie samemu, aby zmniejszyć koszty prac? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo jeżeli mamy do odnowienia niewielki fragment podłogi, to można rozważyć samodzielną renowację. Z drugiej strony, wynajmując profesjonalistów, mamy pewność, że drewno nie zostanie uszkodzone, będzie zeszlifowane równomiernie, a ponadto – zostanie dokładnie i prawidłowo zabezpieczone na kolejne lata przed zniszczeniem. Dobrze jest więc przekalkulować, czy chcemy ryzykować ewentualne szkody na rzecz oszczędzenia kilkudziesięciu złotych, czy wolimy jednak zapłacić, ale z czystym sumieniem cieszyć się piękną, drewnianą podłogą jeszcze przez długi czas.

Facebook
Twitter