Parkiety w Warszawie

Drewno dębowe

Dąb drzewo

Jednym z najciekawszych naturalnych materiałów wykończeniowych stosowanych w naszych domach jest bez wątpienia drewno dębowe. Jego popularność wynika głównie z tego, że jest to gatunek drewna uznawany powszechnie za elegancki, nie bez znaczenia jest również wytrzymałość dębiny i jej odporność na ścieranie.

Ogromna gęstość twardzieli dębowej i jej nieprzepuszczalność dla cieczy to powody, dla których dawniej najlepsze beczki do przechowywania najszlachetniejszych trunków wytwarzano właśnie z drewna dębowego. O wytrzymałości dębu najlepiej świadczy to, że renomowani producenci whisky korzystają do dziś z kilkusetletnich beczek!

Zawartość strony

Zastosowanie i właściwości

Od tysięcy lat drewno dębowe jest używane przez człowieka w różnych zastosowaniach – ze względu na swe właściwości dąb sprawdza się doskonale niemal wszędzie. Wytrzymała, ciężka, twarda i charakteryzująca się wyjątkową, gęstą strukturą dębina wręcz idealnie nadaje się do produkcji mebli oraz podłóg, jest to również materiał lubiany przez rzeźbiarzy.

drewno-debowe-1024x682 - Parkiety w Warszawie tel: 502 597 220

Dąb to materiał uniwersalny z uwagi na fakt, że pomimo swej twardości łatwo poddaje się obróbce, dobrze się wygina, nie ma również problemów z jego klejeniem czy barwieniem. Jedynym istotnym minusem dębiny jest to, że nie nadaje się ona na stolarkę zewnętrzną, ponieważ pod wpływem silnych mrozów drewno dębowe pęka.

Podłogi z drewna dębowego

Obecnie powoli wraca do polskich domów tradycja robienia podłóg z drewna dębowego, tym bardziej, że dziś mogą to być zarówno podłogi z odpowiednio przygotowanych desek dębowych, ale nie tylko. Coraz częściej widuje się także dębowe parkiety, które nadają ponadczasowej elegancji każdemu wnętrzu, w jakim się znajdą.

Warto mieć jednak na uwadze, że nawet najtwardsza dębina nie wygra w starciu z niedbalstwem – dlatego każdą podłogę dębową należy we właściwy sposób zabezpieczyć. Świetną opcją jest olejowanie drewna dębowego, które konserwuje deszczułki na dość sporą głębokość (nawet do kilkunastu milimetrów), dobrze sprawdza się też lakierowanie.

Nasza oferta – parkiety z drewna dębowego

drewno-debowe-1024x682 - Parkiety w Warszawie tel: 502 597 220

Od ponad dwudziestu dwóch lat wykonujemy dla naszych Klientów drewniane podłogi, parkiety, tarasy, schody i poręcze – w tym także dębowe. Nasi fachowcy dzięki temu mogą poszczycić się ogromnym doświadczeniem praktycznym, które pozwala im nie tylko wykonywać swoją pracę na najwyższym poziomie, ale także służyć Klientom radą.

Dębowe parkiety niegdyś były ozdobą pałaców i rezydencji należących wyłącznie do najbogatszych arystokratów – niektóre z tych zabytkowych, pięknych parkietów ocalały i można je wciąż podziwiać. Dziś dębowe parkiety nie są już drogie, dzięki czemu każdy może sobie pozwolić na wykonanie tego rodzaju parkietu we własnym domu.

Jaki jest koszt?

Jeśli chcesz mieć w domu dębową podłogę, skontaktuj się z nami poprzez formularz na stronie, telefonicznie albo odwiedź nasz sklep przy ul. Modlińskiej 304 w Warszawie. Gwarantujemy profesjonalizm, fachowe doradztwo, najwyższą jakość usług i najlepsze ceny, nigdy też nie przekraczamy ustalonego z Klientem terminu zakończenia prac. Zapraszamy!

Facebook
Twitter