Parkiety w Warszawie

Drewno sosnowe

Drzewa sosnowe

W polskich domach coraz częściej pojawiają się naturalne materiały wykończeniowe – drewno i kamień wypierają z kuchni i łazienek wykładziny, co świadczy o tym, że zaczynamy dostrzegać zalety posiadania oddychającej i pozytywnie wpływającej na mikroklimat mieszkania drewnianej podłogi. Sosna jest wybierana jako materiał na podłogę bardzo często.

Z uwagi na swoje jasne, nierzadko niemal białe wybarwienie, sosna doskonale sprawdza się jako baza dla olejów koloryzujących (zarówno przyciemniających, jak i wybielających). Charakterystyczny i niezwykle dekoracyjny rysunek tego drewna nada unikalnego charakteru każdemu wnętrzu, w którym zostanie ono zastosowane.

Zawartość strony

Informacje i właściwości drewna sosnowego

Drewno sosnowe jest bardzo popularnym surowcem w branży parkieciarskiej nie tylko dlatego, że jest szeroko dostępne i relatywnie tanie. Jedną z największych zalet sosny jest łatwość obróbki, dzięki której drewno sosnowe jest materiałem uniwersalnym – nadaje się na schody, parkiety czy nawet (po odpowiednim przygotowaniu) na tarasy.

Pomimo tego, że sosna jest drewnem miękkim, to właściwie zabezpieczona podłoga sosnowa jest bardzo trwała. Z uwagi na swoją dużą wytrzymałość mechaniczną i sprężystość drewno sosnowe jest chętnie wykorzystywane także do produkcji mebli. Każde wnętrze z sosnową podłogą i dopasowanym umeblowaniem z drewna sosnowego jest ciepłe i przytulne.

drewno-sosnowe-1024x678 - Parkiety w Warszawie tel: 502 597 220

Drewno sosnowe na podłogę – opinia parkieciarza

Jako parkieciarze z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży uważamy, że nie ma kiepskich gatunków drewna – są tylko słabo zadbane podłogi. Prawda bowiem jest taka, że dzięki współczesnym technologiom i metodom zabezpieczania powierzchni podłóg drewnianych nawet miękkie drewno może służyć przez wiele lat.

Najczęściej stosowane metody zabezpieczania podłóg to lakierowanie i olejowanie, warto jednak mieć na uwadze, że nawet najuważniej położona warstwa lakiernicza czy olej nie zdadzą się na wiele, jeśli o podłogę nie będziemy dbać. Dlatego kluczowym czynnikiem, który decyduje o trwałości danej podłogi, jest to, czy była ona odpowiednio pielęgnowana.

Układanie parkietu i tarasów z drewna sosnowego

Można się często spotkać z opinią, że sosnowy parkiet jest nieporozumieniem, ponieważ drewno sosny jest zbyt miękkie i szybko powstaną w nim zagłębienia wynikające z codziennej eksploatacji. Prawdą jest, że o sosnowy parkiet trzeba dbać nieco bardziej, jednak odpowiednio zabezpieczony będzie cieszył oko i służył przez długie lata.

Drewno sosnowe po poddaniu specjalnemu procesowi obróbki (termodrewno) jest także doskonałym materiałem do budowy tarasu zewnętrznego. W procesie wytwarzania termodrewna właściwości fizyczne desek sosnowych zmieniają się radykalnie, dzięki czemu drewno to staje się niezwykle odporne na warunki atmosferyczne i wilgoć.

Jaki jest koszt drewna sosnowego?

Wszystkich zainteresowanych ułożeniem w domu lub mieszkaniu podłogi z drewna zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie. Zachęcamy również do odwiedzenia nas w sklepie przy ulicy Modlińskiej 304 w Warszawie, gdzie można zapoznać się z naszą bieżącą ofertą oraz cennikiem. Zapraszamy!

Facebook
Twitter