Parkiety w Warszawie

Kleje na bazie żywic

Prawidłowo ułożona i wykończona podłoga drewniana będzie pięknie wyglądać i służyć przez wiele lat, co jest jednym z najważniejszych powodów ogromnej popularności parkietów i podłóg z drewna litego. Ponadto drewno jest materiałem całkowicie ekologicznym, a podłoga z niego wykonana pomaga utrzymać korzystny mikroklimat w domu czy mieszkaniu.

Aby jednak rzeczywiście drewniana podłoga spełniła pokładane w niej nadzieje, musi być wykonana zgodnie ze sztuką, co w praktyce oznacza brak możliwości popełnienia przez parkieciarza jakiegokolwiek błędu na wszystkich etapach prac. To dlatego odpowiedni dobór kleju do drewna ma tak duże znaczenie dla finalnego efektu i jakości oraz trwałości podłogi.

Żywica epoksydowa

Żywica epoksydowa jest rodzajem żywicy syntetycznej (może być jedno- albo dwuskładnikowa), która po utwardzeniu jest całkowicie nierozpuszczalna oraz nietopliwa. Jest to efekt tak zwanej reakcji sieciowania, w której biorą udział grupy epoksydowe. Żywice epoksydowe przed utwardzeniem mogą być zarówno płynne, jak i przyjmować postać topliwego ciała stałego.

Spoina uzyskana z wykorzystaniem żywicy epoksydowej jest trwała i niezwykle odporna na obciążenia mechaniczne oraz działanie substancji chemicznych. Kleje na bazie żywic epoksydowych są także relatywnie tanie. Wymienione wyżej cechy sprawiają, że popularność tego rodzaju klejów rośnie w ostatnim czasie.

Zastosowanie i wykorzystanie

Kleje do drewna na bazie żywic syntetycznych można uznać za kleje o charakterze specjalistycznym. Najczęściej stosowane bywają do skutecznego i trwałego łączenia drewna z różnego rodzaju tworzywami sztucznymi, a nawet laminatami. Z uwagi na dostępność płynnych klejów epoksydowych istnieje możliwość nakładania ich natryskowo.

Dzięki temu warstwa spoiny może być niezwykle cienka, a tym samym praktycznie niewidoczna. Warto jednak pamiętać, że kleje tego rodzaju mogą mieć działanie agresywne, należy więc zachować ostrożność zarówno podczas nakładania kleju, jak i podczas klejenia. Z tego powodu warto dobór odpowiedniego kleju zlecić fachowcom.

Cena i opinie

Do każdego realizowanego przez nas zlecenia podchodzimy z maksymalną uwagą, dbając o najmniejsze detale, dzięki czemu wszyscy dotychczasowi Klienci są zadowoleni z efektów naszej pracy. Z ich opiniami można zapoznać się na naszej stronie, a w wydzielonej sekcji zamieściliśmy wykaz oferowanych usług wraz z ich cenami. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem i do kontaktu z nami!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 - liczba głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Facebook
Twitter