Parkiety w Warszawie

Układanie gotowych parkietów

Zawartość strony

Profesjonalne układanie parkietów w Warszawie i okolicach. Stosujemy tylko najwyższej jakości materiały wykończeniowe - doskonałej klasy kleje pozwolą na trwałe ułożenie gotowego parkietu w Twoim domu. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoja podłoga będzie doskonale wyglądać przez wiele lat eksploatacji.

Ułożenie gotowego parkietu to kompleksowa usługa, która zawiera w sobie nie tylko sam montaż pokrycia podłogi, ale także zabiegi z zakresu przygotowania powierzchni do montażu. W cenie usługi zawarliśmy zarówno oczyszczenie podłoża oraz jego profesjonalne gruntowanie. Takie działania pozwolą na trwały montaż parkietu.

Rodzaje drewna do parkietu


Ułożenie podłogi z prawdziwego drewna dodaje elegancji i stylu każdemu wnętrzu, dlatego parkiety cieszą się dużą popularnością od wielu lat. Zazwyczaj parkiety wykonuje się z drewna drzew liściastych, iglastych albo z drewna egzotycznego. Dobrze położony parkiet jest niezwykle trwały i bardzo łatwy do odnowienia w razie potrzeby.

Wiele osób wybiera parkiety dębowe z racji na ich ogromną trwałość, ale warto pamiętać, że dostępne są także inne rodzaje drewna. Do najczęściej wybieranych rodzimych gatunków należą sosna, świerk, jesion, buk, grab, czereśnia, natomiast jeśli chodzi o gatunki egzotyczne, to dużym uznaniem cieszą się merbau, teak czy jatoba.

przykladowy-parkiet - Parkiety w Warszawie tel: 502 597 220

Wzory parkietów


Możliwych do zastosowania wzorów ułożenia parkietu jest bardzo wiele, choć najczęściej stosuje się warianty klasyczne (drabinka, szachownica, cegiełka skośna/okrętowa, w jodełkę) lub ich odmiany. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by ułożyć parkiet w dowolny wzór, trzeba jednak pamiętać o tym, by wziąć pod uwagę kilka czynników, mających wpływ na to, jaki wzór sprawdzi się w danym pomieszczeniu najlepiej.

Bardzo ważne jest oświetlenie - parkiet prezentuje się zdecydowanie lepiej, gdy jest ułożony zgodnie z kierunkiem padania światła. Ogromne znaczenie ma również wielkość oraz kształt danego pomieszczenia. To istotne zwłaszcza w przypadku dużych pomieszczeń, do których należy wybierać raczej wzory optycznie pomniejszające, jak np. parkiet przemysłowy, który dodatkowo jest bardzo wytrzymały.

Recycled-300x75 - Parkiety w Warszawie tel: 502 597 220

Technologia układania


Poszczególne deszczułki parkietu są zwykle łączone ze sobą na wpust i pióro, a dodatkowo parkieciarz przykleja je do przygotowanego wcześniej podłoża. Warto zwrócić uwagę na klej – powinien on być odpowiednio dobrany do podłoża i rodzaju parkietu (np. gotowe parkiety lamelowe, które są pozbawione wpustów, należy przyklejać klejem o średniej elastyczności, redukującym pracę drewna).

Bardzo ważne jest także, by wybrać do danego pomieszczenia taki wzór, który pozwoli ukryć jego ewentualne mankamenty, jak np. nietrzymanie kątów prostych przez ściany. W pomieszczeniach o nieregularnym kształcie zdecydowanie nie należy stosować wzorów symetrycznych. W takiej sytuacji najlepszym pomysłem jest wybranie np. wzoru okrętowego ułożonego ukośnie albo klasycznej jodełki.

piotr-097-319x400 - Parkiety w Warszawie tel: 502 597 220
elegancki-parkiet-wykonanie-319x400 - Parkiety w Warszawie tel: 502 597 220

Opinie i galeria zdjęć


Na rynku parkieciarskim w Warszawie i okolicach istniejemy już od ponad dwudziestu lat. W tym czasie zrealizowaliśmy setki zleceń, za każdym razem dotrzymując uzgodnionego z Klientem terminu. Poza terminowością wyróżnia nas na tle konkurencji również otwarcie na nowe pomysły, szczególnie te podsuwane przez naszych Klientów.

Zlecone prace zawsze wykonujemy z najwyższą starannością, a oferowane przez nas materiały i usługi mają atrakcyjne, przystępne ceny. Poniżej prezentujemy niektóre opinie naszych dotychczasowych Klientów, a także galerię fotografii ze zleceń zrealizowanych w ostatnim czasie – serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nimi!

Ceny ułożenia


Ile kosztuje ułożenie gotowego parkietu? Koszt liczymy od metra kwadratowego powierzchni, na której układamy parkiet gotowy. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by ostateczna cena była możliwie najniższa, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnie wysokich norm jakościowych. Realizujemy nasze zlecenia w terminie - nie uznajemy opóźnień!

Gwarancja i jakość realizacji!


Oferujemy profesjonalne układanie parkietów w Warszawie i okolicy: wszystkie nasze realizacje są wykonane zgodnie ze sztuką, a także z aktualnie obowiązującymi normami i specyfikacjami. Gwarantujemy wysoki standard usługi za rozsądne pieniądze - zapraszamy do kontaktu z nami, a odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy dobrać parkiet do potrzeb i oczekiwań naszych Klientów!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 - liczba głosów, średnia: 2,80 z 5)
Loading...
Facebook
Twitter