Parkiety w Warszawie

Montaż schodów Warszawa

Schody są niezbędnym elementem każdego budynku o więcej niż jednej kondygnacji. Wbrew pozorom ich wybór nie jest prosty. Konstrukcje tego typu decydują o komforcie i bezpieczeństwie przemieszczania się, jak także ogólnym wystroju wnętrza. Dlatego tak ważna jest zarówno ich forma, jak i materiały, z których zostały wykonane. Każdy z rodzajów schodów wymaga też nieco innej techniki montażu.

Zawartość strony

Rodzaje schodów

Schody drewniane są obecnie najpopularniejsze ze względu na estetykę, efektowny wygląd, przyjemną w dotyku fakturę i naturalność materiału. Są też znacznie prostsze w konstrukcji od schodów murowanych, a w efekcie – tańsze w wykonaniu. W budynkach z klatką schodową lub we wnętrzach o dużej kubaturze stosuje się też układanie schodów drewnianych na betonie. Takie rozwiązanie jest trwałe, odporne na odkształcenia czy obluzowanie desek, a jednocześnie zachowuje walory konstrukcji z drewna. Klasyczne schody drewniane są dostępne w kilku wariantach konstrukcyjnych:

  • jednobiegowe proste – charakteryzują się stopniami o tej samej szerokości ułożonymi równo jeden za drugim,
  • dwubiegowe zwykłe – konstrukcją przypominają schody jednobiegowe, ale składają się z dwóch elementów ulokowanych w przeciwnych kierunkach i połączonych platformą (spocznikiem) na półpiętrze,
  • zabiegowe – podobne do dwubiegowych, ale miejsce spocznika zajmuje kilka odpowiednio uformowanych stopni,
  • wachlarzowe – o stopniach w kształcie trapezu ułożonych w formę łuku,
  • spiralne, kręcone – stopnie są w nich ulokowane wokół centralnego słupa.

Podjęcie decyzji o wyborze typu konstrukcji oraz tego, jakie drewno na schody najlepiej sprawdzi w konkretnym wnętrzu wpływa zarówno ich funkcjonalność, jak i dopasowanie do aranżacji otoczenia. Dlatego warto poświęcić na to czas.

Montaż schodów drewnianych Warszawa

Montaż schodów jest uzależniony od ich budowy i materiału oraz możliwości wnętrza. Najprostsze jest układanie schodów drewnianych na beton – zwłaszcza, jeśli podstawowa konstrukcja została wykonana podczas budowy domu.  Ich zaletą jest bardzo duża wytrzymałość na obciążenia. Są też wyjątkowo stabilne, bezpieczne i odporne na upływ czasu.

Montowanie schodów drewnianych na gotowej podmurówce wymaga jedynie przytwierdzenia stopni do podłoża za pomocą kołków rozporowych lub na klej. Istotne jest staranne wykończenie krawędzi desek oraz montaż listew przyściennych. Układanie schodów drewnianych na betonie nie zajmuje też wiele czasu – zwłaszcza, jeśli drewno montuje się jedynie na powierzchni stopnia, pozostawiając betonową podstopnicę.

Znacznie bardziej skomplikowane i czasochłonne jest montowanie schodów drewnianych kręconych. Wymaga ono przede wszystkim zamocowania centralnego słupa, który stanowi element nośny całej konstrukcji. Dlatego też niezwykle istotne są jego parametry oraz solidność przytwierdzenia do stropu i podłoża.

Podobne wymagania stawiają też schody wachlarzowe oparte na ażurowej konstrukcji stalowej. W większości typów schodów stopnie mocuje się za pomocą śrub rozporowych. Montaż schodów policzkowych wymaga niekiedy ich przykręcenia do ścian. Najprostsze w wykonaniu są schody na strych.

Profesjonalny montaż schodów drewnianych na betonie. Oferujemy montaż wszystkich rodzajów schodów – strychowe, modułowe oraz kręcone. Oferta naszej firmy to propozycja dla osób, które cenią sobie najwyższą jakość wykonania – bez konieczności poprawek czy kosztownych renowacji po kilku latach.

Dewizą naszej firmy jest staranność i profesjonalizm Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób maksymalnie szczegółowy, dzięki czemu nasi Klienci są tak bardzo zadowoleni z naszych realizacji i polecają nas kolejnym osobom. Dokładamy wszelkich starań, by nasze realizacje zajmowały jak najmniejszą ilość czasu.

Opinie i realizacje

O najwyższej jakości naszych usług świadczą liczne opinie zadowolonych Klientów! Przez lata działania naszej firmy wykonaliśmy mnóstwo realizacji w Warszawie i okolicach, a główną zasadą przyświecającą nam w działaniu była najwyższa jakość. Dostosujemy koszty usług oraz materiałów do Twojego budżetu!Recycled-300x75 - Parkiety w Warszawie tel: 502 597 220

Fachowy montaż schodów – Warszawa i okolice

Marzysz o pięknych, solidnych schodach, które nie tylko będą spełniały swoje zadanie przez długie lata, ale także dodadzą ciepłego charakteru wnętrzu? Szukasz ekipy doświadczonych i wykwalifikowanych fachowców zajmujących się montażem schodów w Warszawie? Zapraszamy! Z przyjemnością zajmujemy się instalacją różnego rodzaju konstrukcji drewnianych w prywatnych domach i mieszkaniach, a także obiektach czy lokalach komercyjnych. Zachęcamy do sprawdzenia przykładowych prac, które mieliśmy przyjemność realizować!

Dlaczego montaż schodów powinien być przeprowadzony przez specjalistów?

To, jak przebiegnie etap montażu schodów, ma bezpośredni wpływ na funkcjonalność konstrukcji w przyszłości, dlatego jej instalację warto zlecić profesjonalistom. Współpraca ze specjalistami zapewni nie tylko estetyczne, bezbłędne wykonanie, ale też sprawną, terminową realizację, co jest zarówno ważne podczas wykańczania nowych nieruchomości, jak i modernizowania wieloletnich obiektów. Korzystając z naszych usług, będziesz mógł szybko, jak również w pełni bezpiecznie przemieszczać się między poziomami. Zainwestuj w jakość oraz estetykę – powierz nam montaż schodów w Warszawie lub okolicach już dziś!

Kompleksowe usługi w zakresie montażu schodów – Warszawa

Wybierając nasze usługi w zakresie montażu schodów, stawiasz na trwałość oraz niezawodność. Podczas przeprowadzania prac korzystamy bowiem wyłącznie ze specjalistycznych materiałów i narzędzi renomowanych producentów, co pozwala nam instalować konstrukcje odporne nawet na najbardziej intensywne użytkowanie. Jesteś zainteresowany współpracą? Potrzebujesz doradztwa profesjonalistów? Zachęcamy do kontaktu!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 - liczba głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Facebook
Twitter