Parkiety w Warszawie

Cyklinowanie Warszawa

Zawartość strony

Wytrzymałość podłóg drewnianych jest powszechnie znana i doceniana, ale wystarczy kilka lat eksploatacji, by podłoże relatywnie szybko utraciło swój świetny wygląd. Zatem - nawet najbardziej efektownie wyglądająca podłoga z drewna może po pewnym czasie wymagać odnowienia. To właśnie dlatego oferujemy usługi z zakresu cyklinowania parkietu w Warszawie. Przekonaj się, czym jest cyklinowanie parkietu, ile kosztuje, a także jakie są etapy takiej usługi. Dzięki takiemu zabiegowi, podłoga w Twoim domu lub mieszkaniu szybko odzyska dawne piękno. Warto w taką usługę zainwestować raz na kilka lat, nawet po to, aby przez cały czas cieszyć się niesamowicie piękną podłogą.

Co ważne, usługa cyklinowania parkietu w Warszawie wcale nie musi oznaczać wysokich kosztów. Przejdź do zakładki "Cennik" i poznaj nasze propozycje cenowe. Gwarantujemy, że zaskoczymy Cię niskimi cenami!

 

Co to jest cyklinowanie?

Cyklinowanie parkietu - co to takiego? Sam zabieg cyklinowania jest procedurą, która ma umożliwić zdarcie zniszczonej warstwy parkietu przy użyciu specjalnej maszyny znanej jako cykliniarka. Cała procedura opiera się o zdarcie i usunięcie uszkodzonej warstwy drewnianej podłogi, a następnie ponowne lakierowanie. Jest to zabieg w pełni bezpieczny dla samej podłoża, a jednocześnie przywracający mu dawną świetność.

 

piotr-162 - Parkiety w Warszawie tel: 502 597 220
piotr-180 - Parkiety w Warszawie tel: 502 597 220

Procedurę cyklinowania wykonuje się przy pomocy urządzeń potocznie znanych jako cykliniarka. Co to takiego? Są to narzędzia, w których papier ścierny służący do szlifowania powierzchni jest podawany przez bęben, jaki sterowany jest za pomocą silnika elektrycznego. W naszej firmie stosujemy wyłącznie najwyższej klasy cykliniarki, co daje nam pewność odpowiedniego efektu końcowego, a także najlepszą jakość wykonywanych prac.

Cyklinowanie parkietu krok po kroku

W jaki sposób wykonujemy nasze usługi w zakresie cyklinowania podłóg w Warszawie i okolicach? Aby przybliżyć Ci całą procedurę odnowy podłoży, które zostały nadgryzione zębem czasu, opisujemy ją poniżej.

Drewno chyba nigdy nie wyjdzie z mody i idealnie pasuje zarówno do klasycznie wykończonych wnętrz, jak również do bardziej nowoczesnych stylizacji. Ponadczasowe piękno tego naturalnego materiału warto jednak regularnie pielęgnować, choćby odnawiając jego powierzchnię w procesie cyklinowania. Jeżeli mieszkasz w Warszawie lub okolicach, zgłoś się do nas - wykonamy profesjonalną usługę cyklinowania parkietu w Twoim domu lub mieszkaniu.

Pierwszy etap cyklinowania to dokładne oczyszczenie pomieszczeń ze wszelkiego rodzaju elementów, które mogłyby zaburzyć prace w zakresie odnawiania powierzchni podłóg. I nie mówimy tu tylko i wyłącznie o dokładnym umyciu podłogi i usunięciu kurzu - równie istotne jest opróżnienie pokoi z mebli czy innych sprzętów. Równie ważny jest demontaż listew przypodłogowych, ponieważ mogą one przeszkadzać w trakcie cyklinowania parkietu.

Kiedy już uda się oczyścić pomieszczenia z elementów uniemożliwiających przeprowadzenie renowacji parkietu, do akcji wkracza cykliniarka. To urządzenie, które jak wspomnieliśmy, zostało zaprojektowane by szybko i sprawnie wygładzić uszkodzoną powierzchnię drewna. Maszyna do cyklinowania pozwoli na szybkie usunięcie uszkodzonej starych powłok lakierniczych.

Kolejny etap to polerowanie - ten proces pozwoli na szybkie usunięcie rys, jakie praktycznie zawsze powstają w trakcie szlifowania podłogi. Użycie polerek o odpowiednich parametrach sprawi, że po zabiegu cyklinowania podłoga nie będzie nosiła mało estetycznych zadrapań czy innych uszkodzeń.

Jednym z etapów cyklinowania jest także fizyczne usunięcie resztek pyłu z podłogi. Do tego zadania wystarczy zwykły odkurzacz. Ważne jednak jest, aby posiadał on końcówki umożliwiające prace w trudno dostępnych miejscach - na przykład, pod kaloryferami czy w rogach pomieszczenia.

Odnawianie struktury parkietu opiera się przede wszystkim o nałożenie nań lakieru. Aby jednak powierzchnia mogła zachować swój doskonały wygląd, konieczne jest uprzednie wykonanie wyżej wymienionych czynności.

A jeśli chodzi o sam proces szlifowania to warto pamiętać o tym, że papier ścierny należy dobierać stopniowo. Wielu niezbyt doświadczonych wykonawców przechodzi od razu z papierów o dużej gradacji na modele o znacznie mniejszej ziarnistości. Typowym błędem jest na przykład przejście z papieru grubego (ziarnistość 30 albo 40) od razu na cienki (120). To ogromny błąd! W rezultacie takiego postępowania na powierzchni parkietu niemalże na pewno pojawią się ogromne rysy, których usunięcie będzie bardzo trudne, a często nawet niemożliwe. Tym samym, wpędzamy klienta w niepotrzebny stres, a jednocześnie samemu zwiększamy swoje koszty - owe rysy firma zajmująca się cyklinowaniem parkietu będzie musiała bowiem i tak usunąć na własny rachunek.

 

 

Maszyna do cyklinowania (cykliniarka) i akcesoria

W naszej codziennej pracy używamy najwyższej klasy sprzętu - cykliniarek, które pozwalają na szybkie i skuteczne szlifowanie wszystkich uszkodzonych powierzchni. Sam sprzęt do szlifowania to jeszcze jednak nie wszystko. Niezwykle istotne są również taśmy, których używa się do tego rodzaju pracy. Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że najlepszy efekt zapewniają materiały ścierne firmy Hermes. Nie chcemy, aby traktowane to było jako reklama tej firmy. Pragniemy jednak podkreślić, że maszyna do cyklinowania to jedno. Natomiast jednoczesne stosowanie wysokiej jakości taśm do podłogi również ma niebagatelne znaczenie dla efektu końcowego zabiegów jakie przeprowadzamy.

Taśmy do podłogi Hermes wykonane są z perfekcyjnej jakości materiałów, co daje pewność ich trwałości. A ponadto, są przystosowane nawet do najtrudniejszych warunków pracy oraz wysokich obciążeń - nie ma tu zatem mowy o jakichkolwiek uszkodzeniach taśmy w trakcie działania. To właśnie owa jakość wyróżnia taśmy do podłóg Hermes od ich budżetowych odpowiedników.

Równie ważnym elementem jest papier do cykliniarki. Odpowiedni jego dobór ma niebagatelne znaczenie dla wyglądu samej podłogi po zakończeniu prac. Jak już wspomnieliśmy powyżej warto pamiętać, że w trakcie szlifowania podłogi należy stopniowo zamieniać papier ścierny z modelu o niskiej granulacji (czyli grubego papieru ściernego), na modele o coraz wyższej granulacji (a więc cieńsze). Dzięki temu, unikamy powstawania rys, które mogą powstać podczas takiego zabiegu.

Szlifowanie parkietu

Na czym polega szlifowanie podłóg? Krótko mówiąc, jest to proces, który pozwala na usunięcie starych powłok lakierniczych oraz wyrównanie uszkodzonej powierzchni. Na początku, na cykliniarce montujemy papier ścierny o gradacjach 36-40, w zależności od stopnia uszkodzenia powierzchni. Wraz z kolejnymi krokami zmieniamy gradacje na coraz wyższe, a sam papier na znacznie cieńszy. I tak, po pierwszym szlifowaniu zazwyczaj używamy papieru ściernego o gradacji 60, a w kolejnym etapie szlifowania parkietu stosujemy papier o gradacji od 80 do 100.

Czy szlifowanie parkietu w ramach trzech etapów zapewni odpowiedni efekt? Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia powierzchni. Wykonując od lat szlifowanie parkietu wiemy jednak, że niezwykle istotny jest także odpowiednio dobrany kierunek szlifowania, który zmienia się w ramach kolejnych etapów. I tak - w pierwszym etapie cykliniarkę obracamy o około 45 stopni w stosunku do włókien czy klepek podłogi. Po zakończeniu tego kroku szlifowania podłogi, obracamy urządzenie o kolejne 90 stopni. A już pod sam koniec, w ramach ostatniego etapu szlifowania parkietu, ponownie obracamy cykliniarkę o kolejne 45 stopni.

W przypadku miejsc trudno dostępnych stosujemy specjalne cykliniarki (szlifierki krawędziowe), które pozwalają na dotarcie nawet do powierzchni, do których zwykłe urządzenie po prostu się nie zmieści. Dzięki temu, zyskujemy pewność, że cała struktura parkietu zostanie odpowiednio oczyszczona i zabezpieczona. 

Wiele osób pyta nas czy inwestycja w szlifowanie parkietu ma sens. Naszym zdaniem jak najbardziej. W ramach usługi szlifowania podłóg w Warszawie i okolicach mamy okazję pracować z naprawdę zniszczonymi parkietami. Poprawnie wykonana procedura oraz użycie najlepszych maszyn i akcesoriów do cyklinowania przywraca takim powierzchniom dawną świetność. A wszystko to w zaledwie kilka godzin!

Warto jedynie pamiętać o tym, że szlifowanie podłóg drewnianych to zabieg, który wymaga czasu. Nieraz zniszczona powierzchnia parkietu potrzebuje o wiele więcej uwagi niż w przypadku innych podłóg - z doświadczenia wiemy, że cyklinowanie przeprowadza się tak długo, aż ostateczny efekt nie będzie zadowalający. Tu nie ma miejsca na pośpiech!

Uszczelnianie powierzchni parkietu

Kolejnym etapem renowacji podłóg drewnianych jest uszczelnianie. Jak uszczelnić parkiet? Zanim to zrobimy, zawsze wykonujemy dokładne oczyszczenie powierzchni podłogi z resztek pyłu, jaki tam pojawił się w trakcie szlifowania. Następnie, dokładnie sprawdzamy podłogę w poszukiwaniu szpar oraz ubytków.

W naszej pracy stosujemy wyłącznie najwyższej jakości środki do uszczelniania parkietu. Nam daje to pewność, że wykonane prace wystarczą na naprawdę długi czas. Taki środek zazwyczaj łączy się z powstałym w wyniku szlifowania pyłem, co zapewnia trwałość efektu. Jest to zazwyczaj specjalna metalowa szpachla, która pozwala na wypełnienie szczelin specjalnym preparatem uszczelniającym.

Lakierowanie parkietu

Czas na jeden z najbardziej istotnych kroków w całej procedurze. Odpowiednio dobrany lakier do podłogi zapewni trwały efekt przez wiele lat - podłoga odzyska dawny wygląd, ciesząc oko swoim pięknem. Aby jednak podłogę można było rzeczywiście dobrze i skutecznie pomalować, niezbędne jest wcześniejsze jej wypolerowanie oraz odpylenie, które opisujemy powyżej.

Pierwszym etapem lakierowania jest oczywiście położenie odpowiedniego podkładu. Jest to absolutnie niezbędny krok - pozwoli on bowiem na dobre zabezpieczenie posadzki, a także znacznie obniży koszty związane z jej lakierowaniem. W naszych realizacjach z zakresu lakierowania podłóg w Warszawie i okolicach stosujemy wyłącznie najwyższej jakości środki do lakierowania.

Sam środek nakładamy za pomocą pędzelka, wałka, a w niektórych przypadkach również szpachelki. Czasem stosujemy także pistolety natryskowe, które pozwalają na nałożenie lakieru pod ciśnieniem, co daje znacznie lepszy efekt. Bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem malowania tej powierzchni podkład dokładnie wysechł. Gdy już tak się stanie, nakładamy lakier - aby zyskać pewność dobrego przylegania do powierzchni, warto wykonać tę czynność nawet 2-3 razy. Co oczywiste, cała procedura może zająć nawet kilkanaście godzin - kolejne warstwy należy nakładać po wyschnięciu poprzednich. Im więcej warstw, tym lepsza odporność lakierowanego podłoża na zarysowania.

Jaki lakier do parkietu?

Zazwyczaj stosujemy lakiery nawierzchniowe i podkłady jednego producenta - daje to nam pewność idealnego połączenia się chemii oraz odpowiedniego efektu końcowego całego zabiegu malowania podłogi.

Ile kosztuje cyklinowanie?

Cyklinowanie parkietu nie jest usługą, która ma ustalone ceny. Aby dowiedzieć się ile kosztuje cyklinowanie starego parkietu skontaktuj się z nami klikając poniższy banner. 

Cyklinowanie bezpyłowe

Dbając o Twój komfort oraz pewność odpowiedniego efektu estetycznego całego procesu odnawiania podłóg drewnianych oferujemy usługę cyklinowania bezpyłowego. Jest to taka metoda szlifowania parkietu, która pozwala na zachowanie o wiele większej czystości niż tradycyjnie stosowane sposoby na jego renowację. Dzięki temu, zapomnisz o problemach związanych ze znacznym zapyleniem danego pomieszczenia.

Cyklinowanie deski barlineckiej

Odnawiamy również deski barlineckie. Choć można ją zarówno przyklejać, jak również układać w sposób pływający, to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wykonać proces cyklinowania deski barlineckiej. Oczywiście, taki proces będzie nieco droższy niż tradycyjna regeneracja podłogi - w przypadku odnawiania deski barlineckiej konieczne jest każdorazowe jej polerowanie po cyklinowaniu. Taka konieczność związana jest z faktem, iż cyklinowanie wykonujemy za pomocą ciężkiej maszyny, co z kolei powoduje uginanie się desek.

Cyklinowanie podłogi drewnianej

Jak już wspomnieliśmy powyżej, drewniane podłogi są rozwiązaniem, które cieszą oczy przez wiele lat. Niestety, po jakimś czasie mogą one wymagać odnowienia - dotyczy to nawet tych podłoży, które zostały wykonane z wysokiej jakości materiału. Nie musisz jednak martwić się o to, że Twoja podłoga na zawsze straci swój wygląd ani kłaść nowej. Wystarczy, że zgłosisz się do nas - oferujemy profesjonalne cyklinowanie parkietu w Warszawie i okolicach.

Podejmujemy się renowacji wszystkich podłóg drewnianych - nie ma dla nas znaczenia, z jakiego gatunku drewna zostało wykonane podłoże. Szybko i sprawnie przywrócimy dawne piękno podłodze w Twoim domu. Sprawimy, że drewno z którego została wykonana szybko odzyska swój szlachetny charakter oraz dawne walory wizualne. Co ważne, w zakresie cyklinowania parkietu mamy wieloletnie doświadczenie i setki realizacji cyklinowania podłóg w Warszawie za sobą - dzięki temu, zyskasz pewność, że Twoja podłoga jest w dobrych rękach.

Dlaczego warto zdecydować się na cyklinowanie? Taki zabieg nie tylko przywróci podłodze dawny wygląd sprawiając, że będzie ona wyglądać jak nowa, ale również sprawi, że będzie ona znacznie przyjemniejsza w użytkowaniu. Oprócz tego, cyklinowanie parkietu sprawi, że podłoże jest znacznie bardziej odporne na działanie wszelkiego rodzaju szkodliwych czynników, zwiększając tym samym jego trwałość i odporność na uszkodzenia.

Cyklinowanie parkietu Warszawa Śródmieście

Czy to w bardziej zabytkowych częściach Śródmieścia czy też w jego nowoczesnej, biznesowej części, cyklinowanie parkietu w Warszawie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nic w tym chyba dziwnego - drewniane podłogi wyglądają perfekcyjnie w każdym otoczeniu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w zakresie renowacji drewnianych podłoży w Warszawie. Zyskaj pewność pięknej podłogi - pomożemy Ci pozbyć się zniszczeń, które powstały po wielu latach użytkowania takiej struktury. Przywrócimy podłożu w Twoim mieszkaniu dawny, elegancki wygląd.  

Cyklinowanie podłóg Warszawa

Szukasz solidnej firmy do wykonania cyklinowania podłogi w Warszawie? Zgłoś się do nas! Przekonaj się, że profesjonalne cyklinowanie parkietu w Warszawie na Mokotowie wcale nie musi dużo kosztować. Zobacz nasze ceny - oferujemy naprawdę atrakcyjne koszty usług. A poza tym, wszystkie ceny podlegają negocjacji.
Nie musisz już szukać tańszych wykonawców z mniejszych miast. Jako parkieciarze z wieloletnim doświadczeniem w cyklinowaniu podłóg drewnianych profesjonalnie, szybko, a przede wszystkim niedrogo odnowimy podłoże w Twoim domu lub mieszkaniu.

W naszej pracy kierujemy się przede wszystkim profesjonalizmem oraz Twoim zadowoleniem. Staramy się, by wszystkie oferowane przez nas usługi charakteryzowały się perfekcyjną jakością wykonania. W odróżnieniu od wielu innych ekip jesteśmy także terminowi - nie przeciągamy w nieskończoność terminu wykonania, a już na początku określamy realną datę zakończenia prac. Skontaktuj się z nami już dziś i poznaj specjalne ceny! Oferujemy usługi renowacji podłóg oraz usuwanie subitu w domach, mieszkaniach, ale także biurach czy obiektach użyteczności publicznej. 

Wymieniać czy ratować? Czy cyklinowanie podłogi ma sens? Czy warto inwestować w taki zabieg?

Przy starannym, profesjonalnym montażu parkietu może on zachować swoje walory nawet kilkadziesiąt lat. Jednak jak wszystkie inne codziennie użytkowane powierzchnie, z czasem może ulec uszkodzeniu - pojawiają się przetarcia, rysy, zabrudzenia, wybrzuszenia, wgłębienia, wgniecenia lub zmiana koloru lakieru. W takim przypadku zamiast wymieniać podłogę na nową, warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy przeprowadzą profesjonalną renowację, wykonując cyklinowanie podłogi.

Takie rozwiązanie jest znacznie korzystniejsze ekonomicznie. Odpowiednio wykonane cyklinowanie sprawia, że parkiet zyskuje świeży, odnowiony wygląd, podłoga odzyskuje pierwotny blask i pozbawiona jest wszelkich nierówności czy zagłębień. Cyklinowanie podłogi parkietowej może też przedłużyć jej żywotność. Usuwanie starych warstw wykończenia chroni drewno przed dalszym zużyciem, a nowe wykończenie tworzy dodatkową warstwę ochronną. Dzięki temu podłoga jest bardziej odporna na codzienne zużycie, zarysowania i uszkodzenia.

Cyklinowanie podłogi: Warszawa

Cyklinowanie podłogi to proces wymagający specjalistycznej wiedzy i odpowiedniego sprzętu. Dlatego najlepiej skonsultować się z profesjonalistą, który będzie w stanie ocenić stan podłogi i przeprowadzić cyklinowanie w sposób właściwy i bezpieczny dla drewna. Zgłoś się do nas - oferujemy korzystne cenowo usługi cyklinowania parkietu w Warszawie!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 - liczba głosów, średnia: 3,82 z 5)
Loading...
Facebook
Twitter