Parkiety w Warszawie

Kleje poliuretanowe

Drewniana podłoga to inwestycja na długie lata, pod warunkiem jednak, że wykonanie i wykończenie tego rodzaju podłogi zostanie przeprowadzone we właściwy sposób. Oznacza to, że nie można popełnić żadnego błędu na wszystkich etapach realizacji – od przygotowania podłoża, poprzez klejenie, aż po lakierowanie i konserwację.

Odpowiedni dobór kleju do parkietu ma ogromne znaczenie dla późniejszej trwałości podłogi lub parkietu, ale wybór dla laika jest bardzo trudny (albo nawet niemożliwy) z uwagi na mnogość typów klejów do drewna dostępnych obecnie w ofercie handlowej. Najpopularniejsze obecnie są kleje poliuretanowe z uwagi na wszechstronność zastosowań.

Rodzaje klejów poliuretanowych

Zasadniczo kleje poliuretanowe dzielimy na jednoskładnikowe, dwuskładnikowe oraz modyfikowane silanem. Każdy z wymienionych rodzajów klejów ma swoje zalety i wady, o których bezwzględnie należy pamiętać dokonując wyboru. Rzecz jasna zawsze najlepiej poradzić się fachowca, ale warto samemu mieć choć podstawową wiedzę o klejach poliuretanowych.

Kleje jednoskładnikowe są elastyczne i dobrze sprawdzą się tam, gdzie podłoga będzie pracować, ale nie powinno się ich używać do klejenia parkietów bez pióra-wpustu z uwagi na możliwość deformacji podłogi. Kleje dwuskładnikowe należy koniecznie wymieszać z utwardzaczem, można ich też użyć do elementów lakierowanych. Kleje silanowe łączą zalety obu wyżej wymienionych typów klejów, dają się też łatwo czyścić i mają dość długi czas wiązania.

Producenci

Na obecną chwilę liczba producentów klejów poliuretanowych do drewna jest ogromna i stale rośnie. Kleje tego rodzaju można znaleźć w ofercie nie tylko uznanych firm, jak np. Mapei czy Bona, ale także w asortymencie producentów nieznanych lub cieszących się niezbyt wielką renomą. To sprawia, że łatwo popełnić błąd i dać się skusić na pozornie atrakcyjną ofertę.

Podkreślamy zatem po raz kolejny, że najlepszym sposobem na to, by uniknąć niepotrzebnych kosztów dodatkowych jest konsultacja z fachowcami, którzy będą w stanie doradzić, co wybrać. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży parkieciarskiej nasi specjaliści doskonale orientują się, jakie kleje spełnią oczekiwania Klienta.

Cena i opinie

Gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych usług oraz rozsądne, podlegające negocjacjom ceny – aktualny cennik znajduje się w wydzielonej sekcji na stronie. Najlepszą rekomendacją i dowodem zaufania ze strony Klientów powierzających nam realizację zleceń są wyłącznie pozytywne komentarze, z którymi można się zapoznać na stronie. Zapraszamy również do naszego sklepu w Warszawie przy ul. Modlińskiej 304!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 - liczba głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Facebook
Twitter