Parkiety w Warszawie

Środki do czyszczenia podłóg lakierowanych

Spektrum dostępnych obecnie na rynku środków do czyszczenia podłóg drewnianych jest tak szerokie, że dokonanie właściwego wyboru może okazać się naprawdę trudne. Sprawa jest o tyle istotna, że nie wszystkie preparaty nadają się do każdego rodzaju podłogi, a popełnienie błędu może nas sporo kosztować. O czym zatem należy pamiętać?

Przede wszystkim o tym, że drewniane podłogi niezależnie od sposobu zabezpieczenia ich powierzchni (lakier, olej, wosk) najbardziej narażone są na ścieranie. Z tego względu za wszelką cenę należy zadbać o to, by do pomieszczeń, w których mamy tego rodzaju podłogę, nie był nanoszony piasek oraz inne zanieczyszczenia stałe - wycieraczki przy wejściach są doskonałym pomysłem.

podloga-drewniana-czyszczenie-lakier - Parkiety w Warszawie tel: 502 597 220

Pielęgnacja parkietu

Po pozbyciu się z parkietu cząstek stałych przy pomocy odkurzacza (najlepiej odkurzać podłogę codziennie!) należy go umyć, ale koniecznie trzeba zwrócić uwagę, by mop czy szmatka były jedynie wilgotne (woda nie może kapać ani ściekać). Ma to szczególne znaczenie w przypadku parkietów wykonanych z buku oraz klonu, które łatwo chłoną wilgoć. W odróżnieniu od odkurzania, mycie podłogi nie powinno być codzienną praktyką.

Lakierowaną podłogę warto okresowo konserwować, a pierwszy tego typu zabieg można wykonać już po dwóch tygodniach od wyschnięcia powłoki lakierniczej. Preparaty do konserwacji nie tylko wzmacniają lakier, ale również niwelują drobne rysy, nabłyszczają jego powierzchnię i zapobiegają matowieniu. Środki do konserwacji należy nakładać wyłącznie na starannie oczyszczoną podłogę!

Produkty

Oprócz wspomnianych wyżej środków do konserwacji podłóg lakierowanych są na rynku dostępne także preparaty do zabezpieczania podłóg ułożonych z elementów lakierowanych fabrycznie (np. w postaci sprayu albo pianki), a także środki do samodzielnej renowacji niewielkich uszkodzeń lakieru, powstałych w trakcie codziennej eksploatacji.

Do zabezpieczania podłóg olejowanych stosuje się specjalne oleje, które zwiększają odporność parkietu na wchłanianie brudu. Dostępne są również dedykowane mydła, a także bezpieczne środki do codziennej pielęgnacji tego typu podłóg. Można też kupić preparaty do samodzielnego usuwania niewielkich szczelin czy drobnych uszkodzeń powstałych na powierzchni parkietu olejowanego.

podloga-czyszczenie - Parkiety w Warszawie tel: 502 597 220

Cena i opinie

W zakresie naszych usług oprócz wykonywania parkietów i podłóg drewnianych znajduje się także ich lakierowanie, olejowanie czy woskowanie. Aktualny cennik jest dostępny w oddzielnej zakładce na stronie, a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź nas w sklepie przy ul. Modlińskiej 304 w Warszawie. Zapraszamy także do zapoznania się z opiniami naszych dotychczasowych Klientów!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 - liczba głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Facebook
Twitter